Okucia możemy konserwować np. olejem do maszyn precyzyjnych (np. maszyn do szycia). Jeśli do czyszczenia okuć używamy materiałów penetrujących trzeba pamiętać, że środki te idealnie czyszczą, ale szybko odparowują, pozostawiając suchą powierzchnię, dlatego po takim czyszczeniu oraz tak trzeba je przesmarować. Nie można nakładać zbyt wielkiej ilości smaru – spowoduje to przyleganie brudu oraz kurzu, co jest procesem niepożądanym.
Wielkie okna w mieszkaniu mają również swoje minusy. Jedną z nich jest wpuszczanie do domu ciepła zwłaszcza w upały, jak w środku i tak już jest ciepło. Rozwiązaniem tego faktu mogą być dobrej jakości rolety, którymi w razie konieczności oddzielimy się od promieni słońca. Drugim problemem może być dość wysoka cena okien oraz ich montażu. Trzeba jednak pamiętać, że dom to inwestycja na najbliższe kilkadziesiąt lat, temu nie warto oszczędzać na rozwiązaniach, dzięki jakim będziemy czuli się w nim wygodnie. Wiele osób powtarza, że duże okna oznaczają straty ciepła w mieszkaniu. To natomiast nie jest prawdą. Współcześnie produkowane energooszczędne okna z drewna cechują się dobrą termoizolacyjnością, inwestując więc w okna najwyższej jakości nie mamy się czym martwić. Wybierając duże okna trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich parametry przenikalności cieplnej, a dopiero potem na estetykę.
Okna drewniane zapewniają naturalny wygląd, energooszczędność oraz długowieczność. Drewno jest jednym z dobrych izolatorów ciepła i daje możliwość odnowienia okna po latach. Fani drewna mogą wybierać spośród różnych rodzajów tego materiału, dostępnych w stałej ofercie.